Poll results

Save to favorites
Add this poll to your saved list for easy reference.
Which product would you rather buy?
37 Responses to Option A
I would prefer to save the $8, obviously.
I think it depends how many pads come with it. Without that knowledge A seems like the better choice.
Prefer the way better price point for most of the same items.
Both sets seem comprehensive but i wouldn't pay extra for a dog mat
Definitely A because it looks like the same product but much cheaper.
I feel like the value isn't there for choice B. The additional products look just kind of photoshopped in so you can't really tell the quality.
I would inherently go for the cheaper product. The puppy pads as a bonus don't seem like they are worth enough for the cost increase
I prefer the cheaper price.
I would rather buy Choice A because it costs less money and I am unsure what exactly the added item is in Choice B. I would consider that option if the added in image was displayed like the other ones.
Between the two options I would probably pick the cheaper option as I don't see the difference between the options that big and option A is cheaper.
i would rather buy option A BECAUSE I LIKE ALL THE THINGS I AM GETTING AND THE PRIZE IS IN MY BUDGET
I would rather get Choice A. I feel like it's a better deal. I don't feel like the dog pad adds enough value for me to want the higher priced package.
I prefer A because it has al that I need and the items themselves indicates what the product is about.
I personally have never believed dog owners should use pee pads, it's a really poor training model to use. So not only does B cost more, but it contains a product that I would never use.
A has everything I would want, but without the extra pad in B, which I don't need.
I do not feel that every dog needs a pee pad. There is many that I feel are already trained to do their business outside.
I choose a because it’s less expensive. I’m not seeing the difference in items between a and b. I might need more info.
These seem similar enough that I would prefer the cheaper option.
I would buy option "A". The product looks affordable and appealing.
I prefer the lower price.
i would rather buy the product in option A for $34.99 because it's cheaper and has enough accessories
I prefer the cheaper option. I don’t see what the more expensive option brings
this one is much less expensive and has almost the same items
I would rather buy A because I think that B is too expensive. B is way too expensive, I think A is reasonably priced.
I picked a because it was cheaper and had all I needed.
I have plenty of pee pads already so A would be my choice here.
This is a very easy decision for me as I do not have a dog so I have to go with the cheaper option, which is A.
I prefer the cheaper price of Option A over the extras in Option B.
The price for option A seems more reasonable.
Would I rather save $8? Of course I would.
Both look bad, but the added photo of the dog in B makes B look more unprofessional and bad
The cheaper price point is more important to me because I pride myself as a frugal person.
option A is more eye catching because of the cheaper price
I can't even tell the difference. Does B come with pee pads like the pictured dog is sitting on? it's unclear so I'm going with the cheaper option.
They look like the exact same product other than the dog graphic so I would go with the cheaper product.
A because it is cheaper, the extra thing on the other option doesn't tempt me.
A is cheaper and I don't need the extras offered by B.
13 Responses to Option B
Option B shows that it comes with a mat for pets to use.
There is way more detail with this, which makes it better to look at.
I choose option B product that I would rather buy because the image of the dog tells me right away that these are items for animals and not humans.
I think the one with the pad is a more complete package and I think the price is fairly good, I would be more interested in this option.
I think it's a better value for just $8 more, as you get the mat on the top right.
I would probably get the more expensive version with the added mat since I think that is worth it at that value.
If that's a reusable pee-pad for a mere $8 more, I would gladly purchase it for my puppy.
I picked B as my top choice as I like to pay a bit extra for the mat.
I prefer choice B because I am getting much more value for my money. I am getting a lot more bang for my buck by paying just 8 dollars more.
I would pay a little more extra for the dog pee mat thing in the corner of the photo.
The option with the dog and the puppy pads puts everything into context. it really helps the viewer contextualize what and how these products would be used. Also the puppy pads or training pads are really worthwhile, and it appears like there are a lot of them. Option B.
Choice B is the one that I would buy because I like that mat that comes with it for the dog and I think that it is worth the price difference. That the mat helps to complete the set.
I like the little puppy on the mat. I think that sells the whole entire product of all the accessories
Explore who answered your poll
Analyze your results with demographic reports.
Demographics
Sorry, AI highlights are currently only available for polls created after February 28th.
We're working hard to bring AI to more polls, please check back soon.